simsta

Warning: Parameter 2 to modChrome_artblock() expected to be a reference, value given in /DISK2/WWW/simsta.cz/www/templates/kapradi9/html/modules.php on line 36 Warning: Parameter 3 to modChrome_artblock() expected to be a reference, value given in /DISK2/WWW/simsta.cz/www/templates/kapradi9/html/modules.php on line 36

Blog

Umíme prožívat zážitky ?

Určitě ano, ale jak často se jedná opravdu o reálný prožitek, prožitek, kvůli kterému jsme se konkrétní zážitek snažili uskutečnit.

Každý člověk rád prožívá něco nového, něco co ještě nezažil, něco čím se může pochlubit svému okolí.

Zážitky ...

Jenže máme pocit, že každý zážitek, musíme nějak zdokumentovat a pak se tím někomu pochlubit, jinak to není zážitek. A čím více lidem se chlubíme, tím lépe.

A když už se chlubíme více lidem, tak to musí být zajímavé, ale osobní, vtipné a trochu sexy, nenucené a mělo by být vidět, že se máte dobře. A hlavní je, abychom tam byli vidět. Dříve nám k tomu stačilo domácí album, se zdomáčněním internetu blogy a fotogalerie, a teď sociální sítě.

Pachtíme se krásnou vyhlídku na starobylé městečko jen proto, abychom při západu slunce udělali selfie fotku, jak si s rozesmátou partnerkou přitůkáváme šampaňským.
Nacpeme rodinu do studeného moře a přikážeme jim, aby tam hlavně vypadali tak, že si spolu báječně užívají posledních dnů dovolené.
A pak spěcháme k nejbližšímu wifi připojení, abychom se tím mohli světu pochlubit.

Ale co si pak s toho pamatujeme, no v podstatě nic, ale můžeme se přeci podívat na ty fotky.

Já asi nejsem jinej, tedy až na ty sociální sítě, tvořím si foto alba a prezentuju je na internetu. Jen selfie mě nějak nezaujalo a tak fotek a videí, kde jsem já sám je opravdu poskrovnu.

Ale občas se mi podaří, nějakou tu techniku doma zapomenout. A když jí nezapomenu, snažím se dělat nepřipravené, nezaranžované fotky, fotky běžného života.
A naplánovaný zážitek si opravdu zažít a hlavně užít.

Zkuste to taky někdy, opravdu to stojí za to, a co hlavně ... člověk si to pak opravdu pamatuje a je mu tak tepleji u srdíčka.

A tady je pár "neselfí" fotek z dovolené.

DSC 2946

DSC 2838

DSC 3220

 

Reakce na článek na Technet.cz a vzpomínka na svůj dříve publikovaný příspěvek.

Fotky a sociální sítě nám brání prožívat skutečnost. Nejen na dovolené

Zdroj: http://technet.idnes.cz/sdileni-fotek-instagram-facebook-socialni-site-fotka-zazitek-pte-/veda.aspx?c=A160927_141244_veda_pka

ptáci ptačí svět příroda blog volný čas

Copyright © 2016. All Rights Reserve